PMMA-ABS
آگوست 31, 2015
پانل گچی
A-514
اکتبر 11, 2015

رویال نوار لبه

نوارلبه معمولی و های گلاس پی وی سی

نوار پی وی سی محصولی است که برای پوشاندن لبه های بریده شده و بدون روکش ام دی اف مصرف میشود و با توجه به استفاده روز افزون از تخته های ام دی اف نیاز به این محصول بیش از پیش احساس میشود. علت اصلی تولید نوار لبه بهره گیری بیشتر از این نوع صفحات و مقاوم سازی آنها در برابر شرایط محیطی از جمله حرارت، رطوبت محیط و همچنین حشرات موذی (که روزانه آسیبهای بسیاری به این نوع صفحات وارد میکردند) بود.

البته امروزه این بحث، یعنی مقاوم سازی صفحات در برابر شرایط محیطی کم رنگ تر شده و بیشتر به زیبائی ظاهری و تجملی آن توجه می شود، با این وجود عمده ترین دلیل لبه چسبانی را می توان مقاوم سازی صفحات عنوان کرد. همانطور که می دانید این صفحات بعد از برش در مقابل حرارت و رطوبت محیط واکنش نشان داده و از قسمت لبه تغییر حالت می دهند، همچنین در هنگام استفاده از آنها مثلاً در محیطهای اداری یا خانگی نیز این امر به صورت یک معضل بزرگ درآمده و باعث نارضایتی استفاده کننده می شود. امّا با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی این مسئله رنگ دیگری بخود گرفته و تحولی عظیم بوجود آورده است.

صنعت کشور ما نیز از این امر مستثنی نبوده و با کمی تأخیر درگیر این مسأله گردید. در ابتدا نوارهای پشت چسب دار یا اصطلاحاً اطوئی به بازار ایران وارد شدند و مصرف کنندگان با استفاده از ابزارهای ابتدائی مانند اطو سعی در بکارگیری این محصول داشتند، ولی این امر مشکلات بسیاری را در پی داشت و کیفیت مطلوبی حاصل نمی شد. با گذشت زمان دستگاههای متعددی به این صنعت هدیه شد که کارها را بسیار آسانتر می کرد و حجم تولید را بالاتر می برد ولی باز هم بدلیل حرارت دیدن دوباره قطعات در محیطهای مختلف کیفیّت مطلوب حاصل نمی شد و این نوارها به مرور از لبه صفحات جدا می شدند.

امروزه با ستفاده از نوار لبه های پی وی سی این مشکلات رفع گردیده و مقاومت در برابر حرارت، رطوبت، سرما و غیره بیشتر شده است، که می توان محصول رویال نوار لبه را به عنوان مرغوبترین نوع نوار لبه پی وی سی معرّفی کرد. گروه کارخانجات صنعتی رویال پلاستیک آذر این محصول را در دو نوع ساده و های گلاس و با عرضهای 20، 23 و 36 میلی متری به بازار داخلی و خارجی عرضه می کند.