مزایای پانل گچی رویال پلاستیک
فوریه 28, 2016
پی وی سی
مارس 28, 2016

پانل گچی کناف

a1

یکی از انواع پانل گچی پانل گچی کناف می باشد . که گاها پانل گچی کناف را گچ برگ می نامند. پانل گچی کناف بسته به نیاز و شرایط محل مورد استفاده درابعاد و ضخامت های  متفاوتی عرضه می شوند.

ضخامت های مختلف پانل گچی کناف را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد.

پانل گچی با ضخامت 6 میلمتری : این پانل ها صرفا برای اجرا در طرح هایی که شامل منحنی های با قوس تند است استفاده می شود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که از این نوع پانل گچی نباید  جهت اجرای دیوار ها یا سقف های کاذب ساده استفاده کرد و کاربرد آن فقط نواحی دارای قوس تند است .

پانل گچی  با ضخامت 9.5 میلیمتری : این پانل ها نیز مانند پانل گچی 6 میلیمتری برای اجرای قوس ها کاربرد داشته و نباید از آن جهت اجرای دیوار ها یا سقف های کاذب ساده استفاده کرد.

پانل گچی  با ضخامت 12.5 میلیمتری :این نوع از پانل گچی ها جهت دیوارهای جداکننده و پوششی ، سقف های کاذب ساده و دکوراتیو استفاده می شود.

پانل گچی با ضخامت 15 میلیمتری : معمولا در دیوارها و در فضاهایی که نیاز به مقاومت بیشتر باشد استفاده می شود.

پانل گچی با ضخامت 18 میلیمتری و بالاتر : معمولا جهت استفاده در فضاهای خاص که نیاز به استحکام بسیار بالا یا خطر برخورد شدید با دیوار وجود دارد استفاده می گردد.

 

پانل گچی  کناف صفحاتی  هستند که  هسته گچی با ترکیبات مخصوص داشته  و سطح و لبه های طولی آنها با نوعی از کاغذ محکم مخصوص ، پوشانده می شوند و به طور کلی :

پانل گچی کناف د چهار نوع تولید و به بازار عرضه می شوند:

پانل گچی معمولی یا RG : پانل گچی ساده یا RG به طور کلی در ساخت و ساز خشک کناف (مثل پارتیشن ها یا دیوارهای جداکننده کناف، دیوارهای پوششی و سقف های کاذب کناف ) در محیط های خشک و بدون خطر حریق مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای روکش با رنگ کرم می باشد.

پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت یا MR : صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آن ها با مواد مقاوم در برابررطوبت ترکیب شده و برای محیط های مرطوب مناسب می باشند . پانل گچی MR برای آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی و سایر محیط های نمناک  مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای کاغذ سبز رنگ می باشند .
پانل گچی  مقاوم در برابر حریق یا FR : صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن  الیاف شیشه  موجود می باشد و در برابر حریق از خود مقاومت نشان می دهند . پانل گچی FR  در مناطق و فضاهایی که نیاز به محافظت در برابر آتش در آنها وجود دارد استفاده  می شوند . این پانل ها دارای روکش صورتی رنگ هستند.
پانل گچی مقاوم در برابر حریق و رطوبت یا FM : صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن  الیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر رطوبت قرار دارد .پانل گچی FR (مقاوم در برابر حریق و رطوبت) در مکانهایی که توام با رطوبت ممکن است مقاومت در برابر حریق مورد نیاز باشد استفاده می شوند، این پانل ها دارای روکش سبز می باشند.