پانل گچی رویال پلاستیک آذر

دیوارپوش pvc پی وی سی
آوریل 3, 2016
خواص پانل گچی
آوریل 5, 2016

پانل گچی رویال پلاستیک آذر

پانل گچی رویال پلاستیک آذر

پانل گچی یکی از مواد و مصالح ساختمانی می باشد که از گچ جامد ساخته شده و برای ساخت و ساز استفاده می شود  . پانل گچی بسیار سبک وزن بوده و در برابر آتش مقاوم است . علاوه بر دیوارهای باربر داخلی، در دیوار پارتیشن، دیوار حفره، دیوار پوست و پوشش ستون در داخل خانه می توان از پانل گچی استفاده کرد . پانل گچی از گچ، آب و در برخی موارد مواد افزودنی مانند الیاف چوب برای استحکام بیشتر تشکیل شده است. پارتیشن بندی ساخته شده از پانل گچی  نیاز به هیچ زیر ساختاری برای نصب و چسب به عنوان عامل اتصال، ندارد. پانل گچی نباید با مصالح نازک تر مورد استفاده برای پوشش دیوار  اشتباه گرفته شود.

تولید

پانل گچی از گچ و آب ساخته شده است.در فرایند تولید گچ از گیاهانی که در آن گچ خام  (CaSO4 · 2H2O) است استفاده می شود ، سپس برای حذف سه چهارم از آب حرارت می بیند و در نتیجه تبدیل به hemihydrate می شود که به نام سولفات کلسیم (CaSO4 · ½H2O)، نیز شناخته شده است . این فرآیند همچنین تکلیس نامیده می شود.

گچ با آب مخلوط می شود، هم زده و در قالب ریخته می شود و به شکل پانل گچی با فرمت های استاندارد، جامد، گرد یا مربع برای کاهش وزن و حفظ مواد تبدیل می شود. بلوک گچی قالب زده شده از قالب خارج می شود  و خشک می شود . پانل گچی خشک شده بسته بندی شده و سپس به انبار یا محل ساخت و ساز حمل می شود .

مشخصات :

پانل گچی مطابق با استاندارد اروپا و بریتانیا EN 12859  تولید شده باشد. ابعاد بلوک گچ استاندارد اروپا عبارتند از: 666 میلی متر طول و 500 میلی متر ارتفاع است در نتیجه سه بلوک 1 متر مربع است.

 پانل های گچی در ضخامت، چگالی و نوع متفاوت هستند . پانل های گچی ایالات متحده در ضخامت های  “3”، “4”و “6” موجود است .در اروپا آنها در ضخامت 60 میلی متر، 70 میلی متر، 80 میلی متر یا 100 میلی متر در دسترس هستند. در ساختمان های مسکونی اروپا به طور منظم 80 یا 100 میلی متر ضخامت بلوک گچ استفاده می شود.

برای ساخت و سازدو سطح تراکم مهم هستند:

متوسط تراکم ناخالص ۸۵۰ کیلوگرم / متر مکعب به ۱٫۱۰۰ کیلوگرم / متر مکعب (بلوک های به رنگ سفید، برای استفاده از استاندارد مناسب هستند)

بلوک با تراکم بالا دارای ناخالص ۱٫۱۰۰ کیلوگرم / متر مکعب به ۱٫۵۰۰ کیلوگرم / متر مکعب است (رنگ مایل به قرمز، برای دیوارهای با عملکرد مورد نیاز بالاتر آکوستیک مناسب است)

ابعاد این بلوک عبارتند از: طول ۵۰۰ میلی متر، ارتفاع ۵۰۰ میلی متر چهار بلوک که ۱ متر مربع هستند.

برای مناطق مرطوب مانند آشپزخانه داخلی، حمام و زیرزمینهای پس زننده اب بلوک های آبی (عمدتا با رنگ مایل به آبی) در دسترس هستند، هر دو در محیط وبا تراکم ناخالص بالا هستند.

پانل گچی رویال پلاستیک آذر از مرغوبترین مواد ساخته شده و در ابعاد مختلف و متنوعی عرضه می شود که می تواند تاثیر بسزای در زیبایی دکوراسیون منزل شما ایفا کند.