مزایای پانل گچی رویال پلاستیک

دیوارپوش پی وی سی
فوریه 16, 2016
پانل گچی کناف
مارس 1, 2016

مزایای پانل گچی رویال پلاستیک

دیوارپوش pvc

پانل گچی تولیدی این شرکت (رویال پلاستیک آذر ) دارای مزایای می باشد که در ادامه به توضیح این ویژگی ها می پردازیم.

1) ارزان بودن پانل گچی : با درنظر گرفتن کلیه هزینه ها از ابتدا تا مرحله ” آماده کردن برای نقاشی” شامل قیمت مصالح – حمل – ملات ماسه و سیمان و گچ- مصالح و دستمزد گچ وخاک و گچ- بنای نصاب و کارگر- قیمت هر مترمربع دیوار چیده شده با پانل گچی رویال پلاستیک بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد.

2) سبک بودن پانل گچی :  با در نظر گرفتن وزن ملات ،گچ خاک وگچ ، وزن هرمترمربع پانل گچی درمقایسه با  دیگر مصالح بین 55% تا 74% سبک تر می باشد. همچنین ، سبک  کردن وزن ساختمان یکی از راه های موثر برای بهینه شدن  می باشد زیرا   قدرت تخریب زلزله به حاصل ضرب شتاب وارده زلزله به زمین مورد نظر و جرم سازه آن ارتباط دارد

3)     صرفه جویی در مصرف آهن : از جمله مزایای دیگر پانل گچی رویال پلاستیک کاهش قابل ملاحظه در وزن دیواره های داخلی می باشد . همچنین چنانچه سازه ای با در نظرگرفتن این پانل ها برای کلیه دیوارهای داخلی ساختمان طراحی ومحاسبه می گردد موجب  کاهش حداقل 4 تا 6 کیلوگرم در مترمربع در وزن آهن مصرفی در ساختمان می شود.

4)     سریع ترین اجرا : مراحل نصب پانل گچی هم یکی از مواردی است که باید به آن توجه کرد. به طور متوسط یک بنا و یک کارگر می توانند روزانه 55 مترمربع پانل گچی  رویال پلاستیک  را نصب نمایند. درحالی که برای نصب دیگر مصالح نیاز به یک بنا و دو کارگر بوده و متوسط اجرای روزانه بین 20 الی 40 مترمربع می باشد . علاوه بر سرعت نصب بالای پانل گچی   رویال پلاستیک  اجرت نصب آن نیز بسیار کمتر است.

5)     صرفه جویی در هزینه ملات : درحالی که برای هریک ازمصالح مشابه بین 15 الی 60 کیلوگرم در مترمربع ملات ماسه و سیمان مورد نیاز است دراجرای یک مترمربع پانل گچی  رویال پلاستیک فقط یک کیلوگرم ملات گچ وسریش مخصوص مصرف می شود.

6)     صرفه جویی درهزینه گچ وخاک : پانل گچی  رویال پلاستیک نیازی به گچ کاری ندارد و می توان با اجرای صحیح دیواره و مطابق دستورات کارخانه روی آن را مستقیما نقاشی و یا با کاغذ دیواری پوشش داده و یا کاشی کاری نمود. لذا به علت عدم نیاز به گچ وخاک تا حدود 100 کیلوگرم در مترمربع وزن کل دیوار کاهش می یابد که این رقم در محاسبات ساختمانی رقم قابل توجهی می باشد.

7)     سطح استاندارد و کاملا صیقلی : چون پانل گچی  رویال پلاستیک توسط ماشین آلات اتوماتیک و دقیق تولید می گردندبه همین سبب سطح آنها کاملا صیقلی بوده ابعاد پانل های استاندارد و اتصالات (کام وزبانه ) کاملا دقیق می باشند و به همین علت ضایعات این پانل ها بسیار کم و اجرای آنها درمقایسه با دیگر مصالح بسیار دقیق تر است.

8)     عایق صدا : پانل گچی  رویال پلاستیک عایق بسیار خوبی در برابر صداهای گوناگون می باشد.

9) عایق حرارت : پانل گچی  رویال پلاستیک عایق بسیار موثری در مقابل حرارت وسرما می باشند.

10) نصب آسان تاسیسات : با استفاده از پانل گچی رویال پلاستیک به راحتی می توان لوله های آب وبرق را از سوراخ های آن به طور افقی عبور داد.

11) حمل آسان : پانل گچی  رویال پلاستیک در پانل های مخصوص بسته بندی شده و به محل کارگاه ساختمانی حمل می گردد و همچنین به بهترین نحو در محل کارگاه ساختمانی تخلیه و یا توسط جرثقیل به محل دلخواه حمل می شوند.