پانل گچی رویال پلاستیک آذر
آوریل 4, 2016

خواص پانل گچی

پانل گچی

پانل گچی ترکیب مزایای استفاده از سنگ تراشی کلاسیک با ساخت و ساز مدرن است. مشابه سنگ ، دیوار ساخته شده با پانل گچی ، دارای ثبات و پایداری بالایی هستند . پانل گچی در دسته دیوارهای سبک وزن قرار می گیرد و با توجه به روش ساخت آنها در برابر فشار های مکانیکی مقاومت بالایی داشته و موجب کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر می شوند.

طرح های مختلف و انعطاف پذیری با پانل گچی ساخته می شود ، طرح های مختلفی به عنوان دیوار که به راحتی می توان آنها را حذف یا اضافه کرد. همچنین آنها با عرض های متنوع و بسیار نازک با 60، 70، 80 و یا 100 میلی متر ساخته می شود که برای افزایش فضای کف موثر است . پانل گچی هر چند باریک باشد اما بسیار محکم و پایدار است و در برابر فشار مکانیکی مقاوم می باشد . حتی اشیاء سنگین و دسته دار را می توان در هر موقعیت بر روی دیوار پانل گچی نصب کرد.

مقاومت در برابر آتش :

یکی از خواص پانل گچی مقاومت در برابر آتش است . پانل گچی از مواد معدنی غیر قابل احتراق ساخته شده است که متشکل از دی هیدرات سولفات کلسیم می باشد .محافظت گچ در برابر آتش سوزی مواد ومصالح ساختمانی خوب است و در صورت آتش سوزی آب تبخیر شده و از گسترش آتش جلوگیری می کند .

پانل گچی دارای سطح بالایی از حفاظت در برابر آتش است . پانل گچی با ضخامت 60 میلی متر 30 دقیقه در برابر آتش مقاومت دارد و پانل گچی با ضخامت 80 میلی متر مقاومت 2 ساعته از خود نشان می دهد  و ضخامت 100 میلی متر 3 ساعت مقاومت در برابر آتش دارد.

خواص عایق صدا :

برای عایق بودن در برابر صدا پانل گچی ، نوار عایق در همه طرف برای اتصال پارتیشن بندی به دیوار مجاور، سقف و کف استفاده می شود . جدایی صوتی از دیوار در این راه انتقال صوتی از این پارتیشن بندی بسیار سبک وزن و به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

تکنیک های ساخت و ساز

پانل گچی معمولا در یک ملات گچ سازگار و یا چسب گذاشته، پس از آن با یک لایه گچ پایان پوشیده می شود .